Tip č. 1: Nestresujte telo ani myseľ

My vám rozumieme. Nikto to momentálne nemá v živote jednoduché. Všetko sa zmenilo, musíte sedieť stále doma, venovať sa svojim koníčkom je takmer nemožné a o vykecaní sa kamoške na kávičke sa vám len sníva. Hladina stresu sa zvyšuje a vaše telo na to veľmi rýchlo zareaguje. Ako? Menštruácia môže výrazne meškať alebo neprísť vôbec, bolesti sa stanú intenzívnejšie a váš predmenštruačný syndróm vás premení na malého diablika. Nenechajte sa vyviesť z miery. Skúste si každý deň nájsť pre seba aspoň pár minút, doprajte si horúcu vaňu, prečítajte dobrú knižku alebo zapáľte levanduľovú sviečku, ktorá vás dostane do pohody. Starať sa totiž o svoje duševné zdravie je momentálne rovnako dôležité, ako aj to telesné. Pomôže to nielen vášmu telu, ale aj rozhádzanému ženskému cyklu.

Tip č. 2: Zvýšte hygienu na toalete

Koronavírus je kvapôčková infekcia, ktorá sa prenáša najmä vzduchom. No pri jej skúmaní vedci zistili, že vírus dokáže na rôznych predmetoch prežiť od 4 do 72 hodín a jeho stopy dokonca našli aj v moči a stolici nakazených ľudí. Práve preto by sme mali nielen nosiť rúška, ale tiež venovať zvýšenú pozornosť dezinfekcii rúk a toaletných priestorov. Prečo je to dôležité najmä v čase menštruácie? Pri výmene vložiek, tampónov alebo menštruačných kalíškov sa môže jednoducho stať, že pri nedostatočnej hygiene si zavediete vírus priamo do vnútra vášho tela. Preto majte vždy poruke dezinfekčný gélik, ruky si dôkladne umývajte aspoň 40 sekúnd a toaletu spolu s kúpeľňou prebehnite dezinfekčnými prostriedkami častejšie, než ste mali vo zvyku. Nezabudnite na kľučky, vypínače a odpadkové koše.

Tip č. 3: Nakupujte intímne produkty online

Nakupovanie je v dnešných dňoch môže byť komplikovanejšie. Potrebujete si doplniť zásobu intímnych produktov? Objednajte si ich online! Na našom Gentle Day e-shope nájdete všetko od aniónových vložiek, cez tampóny z prírodnej bavlny, až po intímne obrúsky  a dokonca aj ekologické spodné prádlo. Stačí pár klikov a poputujú k vám domov bez toho, aby ste sa museli predierať preplneným obchodom. A navyše, naše produkty sú nielen ekologické, ale tiež pomáhajú ženám s alergiami, zápalmi a najmä neobsahujú žiadne škodlivé chemikálie. Ak si chcete urobiť fakt poriadnu zásobu, pozrite si našu ponuku výhodných balíčkov, s ktorými môžete dokonca výrazne ušetriť.

Tip č. 4: Došli vám zásoby? Improvizujte!

Ak sa predsa len stane, že vám vaše zásoby vložiek alebo tampónov došli a momentálne nemáte nič poruke, skúste improvizovať. V tom najhoršom prípade môžete poskladať hrubú vrstvu toaletného papiera alebo papierových obrúskov a vložiť ich do nohavičiek. Ak máte viac času, skúste si vyrobiť látkové vložky zo starých flanelových košieľ alebo uterákov. Môžete ich prať a používať stále dokola. V prípade, že sa chcete takejto situácii vyhnúť úplne, skúste pouvažovať nad menštruačným kalíškom. Kúpite si len jeden a ten vám vydrží až niekoľko rokov. To znamená, že sa vám nikdy nemôže stať, že ostanete počas menštruácie bez ochrany. A navyše, staráte sa tak nielen o životné prostredie, ale aj o svoju peňaženku.

Aj koronavírus raz stiahne chvost a prestane nás strašiť. No dovtedy sme tu pre všetky ženy, ktoré chcú mať o problém menej, rozhodnú sa ostať doma a využiť online služby nášho Gentle Day e-shopu. Sme v tom spolu!