Téma sex je obľúbená v časopisoch, na internete a taktiež v našich hlavách. V súkromí, napríklad medzi partnermi, nemáme problém nazvať svoje partie nejakým menom. Každý pár si vymyslí nejaké to svoje pomenovanie, ktoré mu sedí. Veď aj malé deti musíme učiť, ako sa to tam dolu volá. A verte mi, tie názvy idú niekedy úplne iným smerom, ako by sme si mysleli.

Deti svoje intímne partie pomenujú napr. pipík, pindík, lulinka, pišurka, pipinka…no jednoducho, keď to povedia deti, je to prirodzené a milé. Ale čo my dospelí? Ženy sú v tomto smere trošku ostýchavejšie ako muži. Muži si vedia vymyslieť názvov kopec, dokonca sa tým aj hrdia. A radi si vymyslia prívlastok aj pre našu vagínu.

Aby sme zistili niečo viac o tom, ako v súkromí nazývame svoje intímne partie, spýtali sme sa na to žien i mužov. Urobili sme anonymnú anketu a oslovili sme ľudí od 20 do 30 rokov. Takto vyzerajú ich odpovede.

Ako nazývaš ženské pohlavné orgány?

Takto odpovedali muži:

Najčastejšie padlo slovo vagína. No medzi používané slová patria aj:

  • buchtička, cikula, chachara, frnda, ku*dička, mindža, mušlička, pipina, šuša, ženské prirodzenie.

Takto odpovedali ženy:

  • Často používané slová sú šuška, pipina, pipinka. No používajú aj slová: buchtička, dámske časti, dierka, fifinka, lono, pipi, vadžajna, vagína, p*čka, šuša.

 

Ako nazývaš mužské pohlavné orgány?

Takto odpovedali muži:

Najčastejšou odpoveďou bolo slovo penis.

  • Ďalšie názvy boli: jahoda, junior, kár, kolega, lofas, mužské prirodzenie, vták, ale zaznelo aj útočník a šrobuvák.

Takto odpovedali ženy:

Najčastejšie padlo opäť slovo penis.

  • Ďalšie používané názvy sú: had, kamoš, materiál, mužstvo, náčinie, pipi, pipík, príslušenstvo, slíž, šulino, úd, ústrojenstvo, vták, výbava, výbavička. 

A pre mužské semenníky sa často používajú názvy vaja, vajka.

Niekto je príliš konzervatívny a niekto si vie na týchto názvoch poriadne uletieť. Ako nazývate intímne časti tela vy? :-)