Kto je za tým?

Pôvodcov spôsobujúcich zdravotné problémy môže byť viacero. Najpresnejšie vie identifikovať problém lekár. Asi najčastejším problémom, s ktorým sa pacientky ukážu u lekára, sú kvasinky. Tie spôsobujú svrbenie a výtoky, ktoré sú konzistenciou podobné tvarohu. Mykóza sa môže objaviť aj po užívaní antibiotík, často ju majú tiež tehotné ženy.

Za svrbením sa taktiež môže skrývať vírusové ochorenie herpes simplex, ktoré spôsobuje aj pľuzgiere a s partnerom si ho môžete prenášať počas pohlavného styku. Problémy však spôsobujú aj streptokoky a stafylokoky. Preto je návšteva lekára dôležitá, aby určil liečbu presne na váš problém.

Problém treba riešiť hneď

Neliečené infekcie sa môžu rozšíriť a preniknúť až do vajíčkovodov. V horších prípadoch začnú vznikať vzrasty, ktoré by mohli spôsobiť aj neplodnosť. No pri včasnom zachytení problému sa  určite vyliečite a zabránite tak ďalším komplikáciám. Až 75 % žien sa minimálne raz za život lieči na vaginálnu mykózu. A dokonca viac ako polovica z nich sa trápi touto infekciou opakovane.

Tipy na prevenciu pred výtokmi a svrbením

Zistite si viac o materiáli vložiek ktoré používate 

Nevhodný výber vložiek vám môže spôsobiť zdravotné problémy. Ak používate vložku, ktorá je z nepriedušného alebo syntetického materiálu, vzniká riziko vzniku ideálneho prostredia pre množenie baktérií. Tieto baktérie následne spôsobujú zápaly, svrbenie, pálenie pri močení, mykózy a podobne.

Vložka by mala mať bavlnený povrch, ktorý bezproblémovo prepúšťa tekutinu a nevyvoláva alergické reakcie. Aj recyklované papiere, ktoré sa nachádzajú v niektorých vložkách, môžu byť zdraviu škodlivé kvôli ich zloženiu.

Parfumované vložky voňajú, ale…

...môžu spôsobovať taktiež problémy. Parfumované vložky, dokonca i toaletné papiere, zapríčiňujú začervenania pokožky na intímnym miestach. Veľa žien si tieto problémy nevie vysvetliť, no problém sa môže skrývať práve v pridaných parfumoch.

Starostlivosť o intímne partie s Gentle Day

Predstavte si, že ženy mávajú menštruáciu 30 až 40 rokov. Počas takého dlhého obdobia si vaša pokožka zaslúži kvalitnú starostlivosť. Skvelou prevenciou pred infekciami a zápalmi sú vložky Gentle Day. Vďaka aniónovému pásiku s turmalínovým kryštálom majú antibakteriálne a protizápalové účinky. A ako to funguje? Turmalín dokáže vplyvom vášho tela produkovať anióny (záporne nabité ióny kyslíka) a taktiež malé množstvo infračerveného svetla. Vďaka tomu zmierňuje príznaky svrbenia, pálenia i zápach. 

Produkty Gentle Day sa môžu používať počas intímnych problémov, dokonca aj po gynekologických operáciách. Povrch vložky vôbec nedráždi vašu pokožku.

Keďže sú vyrobené zo 100 % bavlny resp. netkanej textílie, nie sú chemicky bielené ani parfumované, môžu sa používať pri alergiách a pri citlivej pokožke. Ak budete okrem vložiek používať aj Emulziu Gentle Day, udržíte si optimálne pH a obnovíte si vaše prirodzené prostredie v intímnej oblasti.

Buďte k sebe jemné a doprajte si tú najjemnejšiu starostlivosť s Gentle Day. Teraz môžete využiť aj našu rozšírenú a zvýhodnenú ponuku o produkty intímnej hygieny ale aj ďalšie dôležité produkty pre vaše zdravie ako sú spodná bielizeň zo 100% bavlny, či vitamíny a jemné rúška. Kopletnú ponuku produktov novej generácie nájdete tu.