Striedanie menštruačného cyklu nespôsobuje len telesné zmeny. Výrazne tiež pôsobí na našu psychiku, množstvo energie a emocionálne rozpoloženie, ktoré sa často odrazí aj na našom výkone v práci. Možno sa cítite zmätene, no nemusíte sa báť, stačí, aby ste svoj menštruačný cyklu pochopili a môžete ho jednoducho využiť vo svoj prospech. Práca vám tak pôjde od ruky, pretože budete presne vedieť, v ktoré dni uplatníte svoje silné stránky najlepšie a podľa toho si môžete zorganizovať celý mesiac. Ste zvedavé ako? Čítajte ďalej!

Menštruačná fáza: Venujte sa sebareflexii a analýze

Táto fáza začína prvým dňom menštruácie a trvá približne 3 až 6 dní. Hladina hormónov je totálne nízka, a to spôsobuje, že sa cítime veľmi unavené, bez energie a vyhľadávame skôr samotu. Počas tejto fázy je skvelé reflektovať na všetky udalosti minulého mesiaca. Ako sa vám darilo v práci? Splnili ste všetky úlohy? Ako vychádzate s kolegami? Kam by ste sa chceli pracovne posunúť? Dovoľte si oddýchnuť a vynechajte počas tohto obdobia dôležité stretnutia alebo tímbildingy. Skúste sa stíšiť, nechať si čas na utriedenie myšlienok a pomaly naberajte energiu na zvyšok mesiaca. Aby ste sa počas týchto dní nemuseli stresovať aj inými vecami, nezabudnite používať vysoko absorpčné aniónové vložky, ktoré sú príjemné na nosenie a zabránia pretečeniu, či prípadným červeným nehodám.

Folikulárna fáza: Dajte priechod svojej kreativite

Predovulačná alebo takzvaná folikulárna fáza prebieha približne medzi 7 až 12 dňom cyklu. Je to obdobie, kedy sa začne dvíhať hladina estrogénu v tele a vy opäť pocítite vlnu novej energie. Jednoducho sa po namáhavej menštruácii budete cítiť ako znovuzrodená. Práve v tieto dni bude vaša kreatívna stránka v rozpuku a vy budete sršať samými skvelými nápadmi. Môžete sa pustiť do nových projektov, venovať sa brainstormingom alebo prednášať pred plným hľadiskom. Áno, ani to pre vás nebude žiaden problém! Budete sršať sebavedomím a nikto vás nebude môcť zastaviť.

Ovulácia: Predveďte svoje komunikačné schopnosti

Akýmsi pomyselným vrcholom celého menštruačného cyklu sú približne 3 dni ovulácie. Vajíčko prechádza vajcovodmi a dúfa, že bude oplodnené. Hladina estrogénu dosahuje svoje maximum a chémia mozgu spôsobuje to, že vaše verbálne schopnosti sú vtedy na najvyššej možnej úrovni. A nielen to. Keďže vaše telo je schopné prijať spermiu, dáva to najavo aj otvorenosťou voči okoliu a podvedomým zvádzaním. To je ten správny čas, kedy pokecať so šéfom o zvýšení platu, zvolať poradu alebo naplánovať míting s klientom, ktorý ste tak dlho odkladali. Prečo? Pretože budete na všetkých pôsobiť sebavedomo, bezstarostne a presvedčivo.

Luteálna fáza: Spomaľte a dokončite svoje úlohy

Ak vajíčko nebolo počas ovulácie oplodnené, telo sa opäť začne pripravovať na menštruáciu. Táto luteálna fáza trvá asi od 18 do 28 dňa cyklu. Hladina estrogénu opäť klesá a naopak, hladina progesterónu stúpa. To má utlmujúci efekt na náš organizmus, takže vaše telo aj myseľ sa spomalí a začne sa chystať na pomyselný odpočinok. Počas tohto obdobia by ste mali dokončiť všetky rozbehnuté projekty, keďže počas menštruácie na ne nebudete mať dostatok energie. A to je dobre! Pretože práve teraz sa váš mozog sústredí viac na detaily, než na vymýšľanie veľkých ideí.

Poznať svoj menštruačný cyklus je obrovská výhoda, ktorá vám pomôže s pracovným výkonom tak, že to skutočne hravo zvládnete. Stačí sledovať svoje telo, nálady a kolísanie energie. Alebo si nechajte poradiť našimi radami vyššie. Držíme vám prsty.